Salih Türker

2008 yılında Amsterdam Yüksek Okulu, Sosyal Hukuk Hizmetleri bölümünü bitirdim. Daha sonra Diversiteitsland Vakfı’nı kurup iş hayatına atıldım. Vakfımızın hedefi bireylerin kapasitesini güçlendiren metodlar ve projeler geliştirmektir. Aynı zamanda farklı kültürel toplulukların birbirlerini tanımaları için programlar düzenliyoruz.

Vakıf müdürlüğünün yanında, farklı sağlık lobi kurumlarında yöneticilik yapıyorum. Toplumsal hizmet kulüplerinde görev alıyorum. Ayrıca sempozyumlara, seminer ve konferanslara uzmanlık alanımla ilgili konuşmacı olarak katılıyorum.

Uzmanlık alanlarım şu çalışmaları kapsamaktadır; Gençlere verdiğimiz finansal eğitim derslerini ülke bazına yaymak, 55+ yaş olanlara aktif yaşam sanatı dersleri düzenlemek, Pandemi döneminde Amsterdam Alzheimer Yaz Konseri inisiyatifini almak, Avrupa-Türkiye Erasmus Plus gençlik değişim ortak networku oluşturmak, Belediyelere ve Bakanlıklara sosyal uyum ve güvenlik odaklı danışmanlık hizmeti vermek, küçük/orta derecede vakıf ve derneklere istikrarlı büyüme strateji danışmanlığı yapmak, sosyal projelere fon ve hibe arama hizmetleri vermektir.

Toplumsal sorunlar odaklı hizmetler geliştirmemiz ve bu hizmetlerin hedef kitle üzerinde yaptığı olumlu etkiler bazı resmi kurumlar tarafından takdir edildi. Hatta Hollanda’nın en itibar gören hayırsever araştırma dergisi (De Dikke Blauwe) vakfımızı Hollanda’nın en etkin 100 Hayırsever kurumları listesine dahil etti.

Neden makaleler yazıyorum?
Tecrübelerimin ve devam etmekte olan çalışmalarımın arasında dikkatimi çeken ve Türk toplumuna faydalı olacağını düşündüğüm konular hakkında makaleler yazıyorum. Yazılarımla toplumdaki aktif bireylerin, kurumların, sosyal ve finansal strateji geliştirmelerinde rehberlik etmek ve bu destek sonucu Hollanda’da güçlü bir beraberlik duygusunu artırmayı hedefliyorum.

Ayrıca Hollanda’da doğup büyüdüğüm ve hayatıma burada devam etmeyi düşündüğüm için Türkçe yazı kabiliyetimi makaleler sayesinde geliştirmeyi hedefliyorum.

Güçlü toplum, güçlü bireylerden oluşur

Not: Bu sayfadaki yazıların, seslendirmelerin ve resimlerin bütün hakları Diversiteitsland Vakfına aittir. İzinsiz kullanılamaz.